2014 Honours Board

XanaduRoman Emperor

Xanadu

1st Windsor Park Plate G1
1st NZ Fibre Fresh NZTB S G1
2nd Waikato Draught Sprint G1
2nd JR & N Berkett Telegraph H G1
2nd Makfi Challenge S G1
3rd Windsor Park Plate G1
3rd NZ Fibre Fresh NZTB S G1
2nd Waikato Stud Foxbridge Plate G3
3rd Waikato Stud Foxbridge Plate G3

Viadana

1st Manco Easter H G1
1st Eagle Technology S G3
1st Lion Red Plate L
2nd Stella Artois Tauranga S G3
2nd Windsor Park Stud Japan Trophey G2

Roman Emperor

1st AJC Derby G1
2nd Caulfield Cup G1

Dress Circle

1st Metropolitan H G1
2nd Ranvet S G1
3rd All Age S G1
3rd Metropolitan H G1
3rd Chipping Norton G1

Sixty Seconds

1st Arrowfield Stud S G1
3rd NZ Derby G1

Pasta Post

1st ARC Easter H G1

Karla Brunei

1st Winter Cup G3

Shastri

1st Hawkes Bay Guineas G3
2nd Otaki Maori H G1
2nd Family Hotels G1
2nd Wellington Guineas G1

Larrys Never Late

1st Sandown S G3
3rd Queensland Derby G1

Kekova

1st Listed Pioneer Farmers Wairarapa Breeders S L
1st D. Reynolds Electrical Great Easter S L

ViadanaSavvynature

Savvy Nature

1st Mitchelton Wines Vase G2

Philosophe

AJC Chairmans Hcp G2
3rd Sydney Cup G1

Rios

1st Wellington Guineas G2
3rd Caulfield Cup G1

More Bountiful

1st HKJC Chairmans Trophey HK-2
2nd Mercedes Benz Classic Mile HK-1

Usanity

2nd Higgins Manawatu Classic G3

Keyana Blue

1st Darley Laelia S L

Aspinal

1st Lion Red Plate L
2nd Tradeback S G3
3rd NZB Insurance HB Guineas G2
3rd Hallmark Stud Newmarket Hcp L

Monaschee

1st Dunedin Gold Cup L

Gorky Park

1st VRC Andrew Ramsden S L
2nd VRC Derby G1

Men At Work

1st STC Neville Sellwood L
3rd Metropolitan H G1

Can’t Keeper Down

2nd NZ Oaks G1

Charlie Horse

3rd NZ Derby G1

Regency Horse

3rd HKJC Chairman’s Sprint HK1

Aspinal

Rapid Kay

1st Mason Appliances L
3rd Captain Cook S G1
3rd Waikato Draught Sprint G1

Kays Awake

1st ARC Newmarket Hcp L
2nd Telegraph H G1
2nd Waikato Draught Sprint G1
3rd Telegraph H G1
3rd Waikato Draught Sprint G1

Sir Lovesalot

1st Shaws Wire Rope Sprint Te Rapa L

Si LovesalotRios
Also the following GROUP/LISTED performers: Troubles G2, Crossing the line G2, Marquardt G2 & L, Blonde Bombshell G2, LA Collina G2, Ciara G2, Dollarmation G2, Happy Kingdom Sgp-2, Hostwin Challenge G3, Bhandara G3, Spotswood G3, Eloa G3, Grand Dancer G3, Starkay L, Special Days L, Kudakulari L, Lotzatow L, Iguana L, Pachanga L, Innate L, Heapzatow L, Downswept L.